KONTAKT - Informacje dla osób z niepełnosprawnościami - Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Biuletyn Informacji Publicznej

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

KONTAKT

Jak załatwić sprawę w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu?
Krótki przewodnik w 10 punktach

1. Przygotuj się: Zanim udasz się do nas, upewnij się, że masz przy sobie dowód osobisty. Będzie on potrzebny do odbioru przepustki.

2. Jak dojechać: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu jest zlokalizowana przy ulicy Artura Grottgera 50 w Nowym Sączu. Na budynku znajduje się duża podświetlana policyjna odznaka.

3. Przystanek autobusowy: Jeżeli jedziesz do nas autobusem komunikacji miejskiej (linia nr 17), wysiądź na przystanku "Grottgera", który znajduje się bezpośrednio przy budynku komendy.

4. Gdzie szukać: Po przyjeździe wejdź głównym wejściem do budynku. Tuż za drzwiami  znajduje się recepcja.

5. Pokaż dowód: Jeśli będziesz potrzebował wejść na teren komendy, konieczna będzie przepustka. Aby ją odebrać, okaż dowód osobisty pracownikowi recepcji.

6. Odbierz przepustkę: Po weryfikacji tożsamości otrzymasz przepustkę, która upoważni Cię do wejścia na teren jednostki.

7. Nie chodź sam: Pamiętaj, że nie możesz poruszać się po terenie jednostki samodzielnie. Będziesz miał przydzielonego pracownika Policji, który będzie Ci towarzyszył w trakcie przebywania w komendzie.

8. Psi przewodnik: Jeżeli korzystasz z psa asystującego, możesz z nim wejść na teren obiektu. Upewnij się, że pies ma odpowiednie oznaczenia.

9. Zachowuj spokój: Bądź spokojny i cierpliwy. Wszystkie nasze procedury mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno Twojego, jak i innych osób.

10. Zakończenie wizyty: Po załatwieniu wszystkich spraw, opuść teren jednostki zgodnie z instrukcjami wyznaczonego pracownika.

Pamiętaj, że jesteśmy tutaj po to, aby Ci pomóc. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, śmiało pytaj!

 

Przeczytaj o dostępności architektonicznej budynku Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

 

Niesłyszący i niedosłyszący petenci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz osoby mające trudności w komunikowaniu się mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika podczas załatwiania swoich spraw w urzędzie.

Chęć skorzystania z wybranej formy komunikowania się (PJM/SJM/SKOGN) należy zgłosić co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w Komendzie, podając proponowany termin wizyty.

Należy pobrać i wypełnić formularz (pobierz wzór formularza), a następnie dostarczyć go:

  • osobiście do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu,
  • pocztą na adres: KMP w Nowym Sączu, ul. Artura Grottgera 50, 33-300 Nowy Sącz,
  • faksem na nr: 47 833 41 40,
  • na adres e-mail: komendant@nowy-sacz.policja.gov.pl
  • lub skontaktować się telefonicznie przy pomocy osoby uprawnionej/ członka rodziny pod nr telefonu: 47 833 46 30 lub 47 833 41 00.

Jeżeli potrzebujesz zapewnienia dostępności architektonicznej, informacyjno-komunikacyjnej lub cyfrowej wypełnij ten wniosek: Wniosek o zapewnienie dostępności architektonicznej, informacyjno-komunikacyjnej lub cyfrowej


Koordynator ds. Zapewnienia Dostępności Osobom ze Szczególnymi Potrzebami –
asp. sztab. Tomasz Michalik:

tel. 47 833 41 34
e-mail: Tomasz.Michalik1@nowy-sacz.policja.gov.pl

 

Metryczka

Data publikacji : 24.08.2023
Data modyfikacji : 24.08.2023
Podmiot udostępniający informację:
Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu
Osoba udostępniająca informację:
Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej
Osoba modyfikująca informację:
Aneta Izworska
do góry